Az ENSZ információs és kommunikációs technológiai ügynökségének becslése szerint 2,9 milliárd emberről van szó, legtöbbjük pedig fejlődő országokban él.
Ez annak ellenére van így, hogy a világjárvány a „covid-kapcsolatok fellendüléséhez” vezetett: az internetet használók száma 4,9 milliárdra nőtt idén, ami 17 százalékos emelkedés 2019-hez képest. Részben azért, mert az iskolák bezárása és az egészségügyi információk utáni keresgélés több embert késztetett az internet használatára – közölte a Nemzetközi Távközlési Egyesület.
A 2019-TŐL KEZDŐDŐ „SZOKATLANUL MEREDEK EMELKEDÉS” „JÓ HÍR A GLOBÁLIS FEJLŐDÉS SZÁMÁRA”, DE AZ ADATOK TOVÁBBRA IS AZT MUTATJÁK, HOGY „A VILÁG LEGSZEGÉNYEBBJEI MESSZE LE VANNAK MARADVA”.
Az Egyesült Államokban diákok milliói és a tanárok egy része is küszködött otthoni internet nélkül, főképp az ország vidéki és szegényebb részein, így a családok, iskolák és könyvtárak virtuális oktatást segítő pénzügyi támogatására volt szükség.
Az internet hiánya szerte a világon szegény gyerekek teljes generációit zárta ki a tanulásból, erősítve a lemaradás veszélyét, mert nem engedhetik meg maguknak az internetkapcsolatot, ás főképp nem egy laptopot.
(forrás)